Skip to main content
Makaleler

SEO Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır?

SEO Nedir?

Arama motorları için web sitelerin iç ve dış işlemlerinin titizlikle ve uzmanlar tarafından optimize edilmesi anlamına gelmektedir. SEO, genellikle bir Arama Motoru Pazarlaması (SEM) kampanyasının önemli bir parçasıdır. SEO, organik arama sıralamalarını yükseltmenin ana hedefine sahiptir. Arama Motoru Optimizasyonu, bilgisayar sıralama algoritmalarının nasıl çalıştığı ve web sayfalarının alaka düzeyini analiz etmek için zamanla nasıl değiştiğinin incelenmesini içerir. İnsanların nasıl arama yaptığını, arama motorlarının nasıl davrandığını ve yüksek sıralamalar için web otoritesinin nasıl oluşturulacağını anlamak hassas bir bilimdir.

SEO Nedir?

SEO Nedir?

Günümüzde dijitalleşmeye yönelik artan talep işletmelerinde bu alanda daha fazla iş koparma ve rekabet hacminin artması anlamına gelmektedir. İşletme sahiplerinin daha fazla ürün satabilme ve hedef kitlelere ulaşabilmesi açısından arama motorları olmazsa olmaz bir konuma yükselmiştir. Reklam maliyetlerinin artışı ve rekabet oranının hızlı bir şekilde yükselmesi küçük yada büyük işletmelerin önemli ölçüde SEO hizmeti almasına neden olabilmektedir.

Aslında ülkemizde pekte fazla rağbet görmeyen SEO bir işletmenin büyümesinin en büyük ve en etkili yollarından birisidir. Hatta şunu dahi diyebiliriz ki SEO bu etkili yolların en başında gelmektedir.

SEO çalışmalarında kısa zamanda pek fazla artış görülemeyeceği gibi bu işlemlerin uzmanlar tarafından yapılması da çok önemlidir. Uzun vadede işletmeler için çok cazip ve süper bir yatırım olabilecek SEO hizmetinin profesyonel uzmanlar tarafından titizlikle yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde sonuç beklenmeyen şeylerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

SEO Neden Önemlidir?

SEO, bir arama motorunda trafik oluşturmak için bir web sitesinin görünürlüğünü artırmaya yönelik tasarlanmış, sürekli değişen bir internet pazarlama stratejisidir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) , özgün veya doğal çevrim içi aramada daha yüksek sıralama oluşturarak web sitesi trafiğine doğrudan artırmaktadır. Hedeflenen anahtar kelimeler veya kelime öbekleri için bir site sıralaması ne kadar yüksek olursa, potansiyel trafik o kadar fazla üretilebilir ve bu da, potansiyel müşteri oluşturmayı ve çevrimiçi satışları artıran daha yüksek dönüşüm oranlarıyla (DOO) sonuçlanır.

SEO konusunda hiç bir şey bilmeseniz dahi günlük hayatın artık %50’den fazlasının internet dünyasında aktığını bilmektesiniz. Hedef kitlelerin artık saatlerce zaman harcadığı bu alanda işletmenizin müşterilerine ve hedef kitlesine ulaşması için SEO konusunda kalıcı çözümlere ihtiyacınız var.

Neden SEO Hizmeti Almalısınız?

Mobil ve masaüstü arama sonuçları için sıralama faktörleri sürekli olarak değişiyor ve işletmeler için SEO, yerel ve ulusal pazarlama için hiç bu kadar kritik olmamıştı. Firmanız arama motoru sonuç sayfalarının en üstü ve en üst kısımlarında göründüğünde ve güçlü bir sosyal medya varlığı ile pazarlama ağınızı 50 kat artırma imkanı sağlayabilirsiniz.

Sektörünüzde ki rakipleriniz kendi alanlarında çok daha fazla yol kat ederken bu yarışta geri planda kalmamak için bir SEO hizmetine ihtiyacınız olduğu aşikardır. İşletmelerin geleceğini şekillendiren dijital dünyada sizde sektördeki payınızı genişletmek zorundasınız. Hedef kitlenize erişmek ve doğru bir strateji belirleyerek ürünlerinizi, işinizi pazarlamak durumundasınız. Günümüzde insanların %80’i internet üzerinden alışveriş yaparken sizde bundan elbette nasiplenmek durumundasınız. Buna göre düzenli ve özgün bir hedef belirlemeniz ve yol haritanızın olması gerekmektedir.

İşletmenizi dijital dünyada sergilemek %125 ve %300 arasında büyümenize olanak tanıyacaktır. Bu güne dek yaptığımız tüm SEO çalışmalarında işletmelerin %125 ve %300 arasında büyüdüğünü analizlerde görmekteyiz.

SEO Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Google, anahtar kelimeleri değil web sayfalarını sıralar. İçerik, en iyi web sayfalarının arkasındaki itici faktördür. Bir arama sorgusunu doğru bir şekilde çözen, tüketicilere değerli bilgiler sunan veya bir tüketicinin daha bilinçli kararlar almasına veya satın almasına yardımcı olabilecek web sayfaları, satış sayfalarından daha üst sıralarda yer alır. SEO Paketleri, sayfa yapısına, içeriğine ve diğer düzenlemeleri sitenizde sağlayarak daha üst sıralara çıkmanızı sağlamaktadır.

Yapılan bazı olumsuz ve sıradan çalışmalar işletmenize yönelik ileride sorun oluşturacağı gibi firmanızın otoritesini de olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle SEO hizmeti alırken alacağınız ajansı yada uzmanı iyice araştırmanızı tavsiye ederiz.

Seo hizmeti sunan iyi ve kaliteli bir ajansı yada uzmanı nasıl seçebilirsiniz?. Her uzmanın ve her ajansın kendini biz en iyisiyiz diye göstermeye çalıştığı bu sektörde işinizi üst sıralarda çıkarabilecek ve hedef kitlenize ulaşmamızı sağlayabilecek olan en iyi uzmanları ve en iyi ajanları nasıl anlayabiliriz.

Bu hizmeti sizlere sunan kişilerden istemeniz gerekenleri tek tek sıraladık. Bu listeyi inceleyerek seçeceğiniz uzmanın yada ajansın neler yapması gerektiğini artık az yada çok anlayabileceksiniz.

1. Referansları

Arama motoru optimizasyonu hizmeti sunan uzmanlardan veya ajanslardan istemeniz gereken en önemli şeydir. İlk sayfaya çıkardığı referanslarını sizinle paylaşması gerekmektedir. Bu konuda paylaşılan referanslar sizin için bir güven niteliğindedir.

2. Yol Haritası

İşe başlamadan önce bir yol haritasının hazırlanması gerekmektedir. Bu hizmet uzmanın kendi çalışma mantığına göre hazırlanır ve kesinlikle yapılacak olan işlemlerin önceden detaylı bir raporu ortaya çıkarılmalı ve size sunulmalıdır.

3. Şeffaflık

Uzman yada ajans müşterisine karşı her zaman şeffaf olmalıdır. Yapılan çalışmaları detaylı bir şekilde sizinle paylaşmalıdır. Bu durum öncelikle web sitenizde yapılan işlemleri görmeniz açısında önem arz etmektedir.

4. Analiz İşlemleri

Analiz işlemleri bu hizmette önemli bir araştırma mantığıdır. Web siteleri için yapılan optimizasyon işlemleri belli başlı bazı rakip sitelere göre hazırlanır. İlk sıralarda olan rakiplere göre daha güçlü optimizasyon çalışmalarının yapılabilmesi için analiz işlemleri gerekmektedir. Bu araştırma işlemleri içerisinde anahtar kelime analizleri, bulunduğunuz sektör analizi ve bu sektörde ilk sıralara çıkan rakip site analizleri yer almaktadır. Uzmanın yada ajansın analiz işlemlerini titizlikle yapması Seo kalitesinin ilk etabıdır.

5. Öneriler

Kaliteli bir arama motoru optimizasyonu hizmeti sunan uzman ve ajanslar ortaya yeni öneriler ve fikirler sunmalıdır. Bir web sitesinin nasıl daha iyi yerlere gelebileceği konusunda yeni içerikler oluşturabilmelidir. Yalnızca standartların içerisinde bir Seo çalışması yeteri kadar verim sağlayamaz.

6. Optimizasyon İşlemleri

Arama motorları için en önemli unsurlardan olan optimizasyon işlemleri web sitelerinizin ilk sayfalarda çıkması için hayati önem teşkil etmektedir. Yavaş bir site arama motorlarında ilk sıralara çıksa dahi kullanıcılarınızın, müşterilerinizin sinirlerini bozabilecek bir sorundur. Bu konuda çalışmaya başlayacağınız uzmanlar optimizasyon işlemlerinin çözümü konusunda deneyimli ve bilgi sahibi olmalıdırlar.

7. Özgün İçerikler

Bir web sitesinin ilk sayfaya ve ilk sıralara çıkması için gerekli olan en önemli işlem özgün içeriklerdir ve bu içeriklere titizlikle yerleştirilmiş anahtar kelimelerdir. Arama motorları bu içeriklerle donatılmış ve kaliteli bir sayfa yapısını kısa zamanda ilk sıralara çıkarabilmektedir. Özgün içerikler sayesinde bir site uzun zaman boyunca ilk sayfada hatta ilk sıralarda kalabilir. Bu nedenle Seo hizmeti sunan uzmanlar yada ajansların kesinlikle bu işlemi titizlikle yapmaları gerekmektedir.

8. Alt Yapı Çözümleri

Seo işlemlerinde çok daha iyi verimler alabilmek için uzman gerektiğinde web sitesinin kodlama yapısında da değişiklikler yapabilmelidir. Daha dinamik daha modern bir tasarım sunabilmesi bu uzmanın gerçekten de kaliteli olduğu anlamına gelmektedir.

Bu listedeki temel başlıklar Seo hizmeti sunulurken yapılması gereken en önemli unsurlardır. Bunlardan birisi dahi yapılmadığında yeterli verim alamazsınız. Bu nedenle bir uzman yada ajans mutlak suretle bunları yapmak zorundadır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO hizmeti çeşitli süreçlerden oluşan birden fazla çalışma prensibidir. Bu çalışma SEO ajansının veya uzmanının bilgisine göre değişiklik gösterebilir. Günümüzde en etkili çözüm yolu manuel ve organik SEO çalışmalarıdır. Bu çalışmalar zorlu ve emek isteyen, ancak başarıya ulaşması %80 daha fazla olan bir yöntemdir. Kalıcılık konusunda da en ideal olanıdır. Böylesi zorlu ve emek isteyen manuel çalışmaları yalnızca çok iyi SEO uzmanları yürütebilmektedir.

SEO Ajansı olarak, yaptığımız tüm hizmetlerde olduğu gibi SEO konusunda da en kaliteli olanı müşterilerimize sunmaktayız. SEO çalışmalarımız tamamen manuel ve bünyemizde bulunun, alanında en iyi uzmanlar tarafından yapılmaktadır. En iyi SEO ajansları arasında bulunan ajansımız tüm isteklerinizi sorunsuz şekilde karşılayabilmektedir.

SEO Hangi Çalışmalardan Oluşur?

Teknik Site Optimizasyonu

Teknik arama motoru optimizasyonu (Sayfa İçi Optimizasyon), kodun düzenlenmesi, sayfa içi metin yerleştirmeleri, görüntüleri ve site medyasını optimize ederek bir web sitesinin görünürlüğünü artırmayı ifade eder.

Bunlar, arama motoru sıralamasını artırmak için çevrimiçi görünürlüğü etkileyen, veriye dayalı ve test edilmiş site değişiklikleridir.

Anahtar Kelime Analiz ve Araştırması

Sektöre yönelik anahtar kelime araştırması, her SEO kampanyasının başlangıcıdır. Bu araştırma ve analiz, müşterilerinizin ne aradığını ve arama sorgularının iş ihtiyaçları, alışveriş alışkanlıkları veya şirketinizin çözebileceği servis, sorun noktaları hakkında ne gösterdiğini belirlememize yardımcı olacaktır. Anahtar kelime ve site denetimi, arama motoru trafiğini artırmanın temelidir.

Google ve diğer arama motorların da ki haftalık ve aylık güncellemeleri takip ederek gerekli önlemlerimizi SEO hizmetleri konusunda almaktayız. Web Şehri’nin başarısının temeli, yaptığımız her SEO ve pazarlama eylemi için araştırma ve veri odaklı kararlardan oluşmaktadır. Alanlarında öncü SEO uzmanlarımız sayesinde en derin analizleri ve teknolojide oluşan gelişmeleri detaylı olarak kontrol etmekteyiz. Bünyemizde bulunan firmalar ve bireysel hizmet alan tüm müşterilerimiz Web Şehri SEO ajansı olarak bize güvenmekle kalmayıp gerekli olan tüm konularda bizden fikir talebinde bulunmaktadırlar.

  • Gelişmiş veri ve ziyaretçi analizleri,
  • Rakip site incelemesi ve özgün strateji belirleme,
  • Sayfa içi ve sayfa dışı backlink, hit, spam kontroller ve anahtar kelime girişleri,
  • En kaliteli ve en iyi SEO ajansı hizmetleri,
  • Uygun SEO fiyatları ve organik çalışmalar.
  • En gelişmiş ve en kaliteli backlink hizmeti
  • İleri seviye çözümleri

Detaylı Raporlama ve Sunum

Veri odaklı bir şirket olarak, kampanya başarısını değerlendirmek ve gelecekteki pazarlama görevlerini planlamak için her ay analitiğe yakından bakıyoruz. Hem uzun vadeli hem de kısa vadeli internet pazarlama hedeflerini değerlendiriyor ve kullanıcı istatistiklerini dikkatlice inceleyerek kampanya ayarlamaları yapıyoruz.

Dönüşüm Oranı (DOO)

Web sitenize giriş yapan ziyaretçilerin odak sayfalara anında ulaşabilmesi site içeriğinin iyi ve doğru bir şekilde optimizasyon işleminin yapılması çok önemlidir bu durum hem web sitesi açısından yatırım işletme gelirini %125 ile %350 oranında artırabilir. DOO, bir SEO kampanyasının ayrılmaz bir parçasıdır. Müşterilere hedef sayfayı teşir etmek ve zaman harcamadan size ulaşmalarını sağlamak DOO’nun temel parçasıdır.

Neden Web Şehri SEO Ajansı

Müşterilerimize arama motoru pazarlamacılığın da ki (SEM) verilere ve uzmanlığa dayanan kanıtlanmış sonuçlarla piyasadaki en iyi arama motoru optimizasyonu hizmetlerini sunuyoruz. Gerçek zamanlı veri analizleri ile işletmenizin geleceğine yönelik daha sağlam adımlarla ilerlemesi için özgün fikirler sunan bir SEO ajansına ihtiyacınız olduğu aşikardır. Tüm bu bilgi ve birikimi firmamızda bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda hedef kitleye odaklanan özgün ve gelişmiş araçlarla sektörde ki rekabet hacminizi genişletmekteyiz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Sıralaması ve Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (DOO) odaklı güçlü bir SEO ajansıyız.

Güvenilir SEO Uzmanı!

Hedef kitlenize yönelik stratejik SEO çalışmalarımız ile pazarlama ağınızı genişletiyor ve etkin bir şekilde yönetmenizi sağlıyoruz. Türkiye’nin önde gelen Seo Ajanslarından birisi olarak firmalarınız için yada bireysel hizmetleriniz konusunda tüm interaktif çözümleri bünyemizde barındırıyoruz

SEO konusunda hiç bir şey bilmeseniz dahi günlük hayatın artık büyük ölçüde dijital dünyada aktığını fark ediyor ve biliyorsunuz. Hedef kitlelerin artık saatlerce zaman harcadığı bu alanda işletmenizin müşterilerine ve hedef kitlesine ulaşması için SEO konusunda kalıcı çözümlere ihtiyacınız var.

İşletmenizi bir sonraki seviyeye taşıyın, müşterilerinizin ve hedef kitlenizin sizi anında bulmalarını sağlıyoruz. Bu prensip doğrultusunda Arama motoru optimizasyonu (SEO) dahil olmak üzere interaktif alanda ihtiyacınız olan tüm çözümleri detaylı bir şekilde sizlere sunuyoruz.

Web sitelerin sıralamasını artırmak, optimum site içeriğini tanıma ve indeksleme elde etmek için test edilmiş bir strateji kullanıyoruz. Bu stratejimiz hem sayfa içi hem de sayfa dışı SEO teknikleri ile site ziyaretçilerine çözüm odaklı içerik sunmakta ve DOO ile mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini yaşatmaktadır.

  • Yükselme Garantisi: Optimizasyon işlemleriniz başladığı andan itibaren sitenizin yükselişine anlık olarak şahit olacaksınız.
  • Uzman Desteği: Aldığınız hizmet boyunca uzmanlarımızdan 7/24 tüm konularla ilgili bilgi ve destek alabilirsiniz.
  • Şeffaflık: Web siteniz üzerinde yapılan tüm çalışmaları panelinizden anlık olarak takip edebileceksiniz.

Geleceğinize Yatırım Yapın

Gelişmiş Seo çözümlerimiz ile firmanızın arama motoru ağında tanıtımını yapmakta ve bu yönde en iyi çözümleri sunmaktayız. Herkesin bir müşteri potansiyeli olduğunu biliyoruz. İşte biz Web Şehri olarak reklam giderlerinizi Uygun SEO fiyatları kapsamında minimum seviyeye indirerek hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyoruz.

SEO Danışmanlığı

Danışmanlık firması olarak daha güçlü araçlar ve kaliteli çalışmalarımızla bünyemizde ki firmalara ve bireysel kullanıcılara en ideal hizmeti en ideal fiyatlarla sunmaktayız. Özgün hizmetlerimizle her bütçeye uygun çözümler sunuyoruz.

Bütçenizi Yormayan Fiyatlar

Tescilli arama motoru optimizasyonu sürecimiz  ve stratejimiz ile sürekli olarak oyunun kurallarını değiştiren sonuçlar uygulamaktayız. Kapsamlı araştırmalara, verilere ve sayfadaki teknik web sitesi iyileştirmelerine dayanarak organik sıralamanız için gerekli olan tüm hizmetleri sunmaktayız. Uygun ve makul fiyatlarımız hakkında net bilgiler almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklifi Alınız – Referanslarımız

×